Pakiety usług rehabilitacyjnych

Medicus - Rehabilitacja Dorosłych

Nowe pakiety adresowane są do osób w każdym wieku. Przeciwdziałanie bólom kręgosłupa, profilaktyka upadków, jak również możliwość poprawienia własnej kondycji fizycznej - to wszystko zawierają nasze propozycje.

Pakiet SENIORPakiet SENIOR

Zajęcia zalecane dla osób starszych. Ich celem jest poprawa ogólnej sprawności, przez wzmocnienie siły mięśni, poprawę równowagi i koordynacji. ​Ćwiczenia obejmują kompleksowy program przeciwdziałający upadkom u osób starszych. Zajęcia prowadzone są w grupie lub indywidualnie, dobrane do możliwości Pacjenta. W razie potrzeby zajęcia połączone są z zabiegami fizykoterapeutycznymi.

Pakiet ZESPOŁY BÓLOWE KRĘGOSŁUPA

Pakiet ZESPOŁY BÓLOWE KRĘGOSŁUPA

Zajęcia proponowane dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa. W trakcie terapii wykorzystywane są różne metody terapeutyczne (m.in. McKenzie, PNF, Terapia manualna), mające na celu złagodzenie bólu i wyeliminowanie przyczyn dolegliwości. Zajęcia połączone są z zabiegami fizykoterapeutycznymi.

Pakiet PO ZŁAMANIACH

Pakiet PO ZŁAMANIACH

Zajęcia zalecane dla osób po złamaniach w obrębie wszystkich stawów obwodowych (np. nadgarstek, stopa). Terapeuta w trakcie terapii wykorzystuje wszystkie rodzaje ćwiczeń mające na celu usprawnienie pacjenta. W razie potrzeby zajęcia połączone z zabiegami fizykoterapeutycznymi.

Pakiet ELASTYCZNY KRĘGOSŁUP

Pakiet ELASTYCZNY KRĘGOSŁUP

Zajęcia skierowane do osób w każdym wieku chcących poprawić swoją ruchomość i elastyczność stawową. Terapia ukierunkowana na ćwiczenia rozluźniające, relaksacyjne i rozciągające z wykorzystaniem elementów Pilatesu, piłek i muzyki relaksacyjnej. Zajęcia odbywają się w grupach.

NORDIC WALKING

NORDIC WALKING

Zajęcia proponowane dla osób w każdym wieku chcących uprawiać aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Spacer i marsze to forma efektywnego kształtowania siły, wytrzymałości, gibkości, koordynacji oraz wydolności, powszechnie stosowana w rehabilitacji na całym świecie. Sposób marszu oraz rodzaj ćwiczeń w trakcie treningu dobierane są do możliwości uczestników (poziom zdrowotny, fitness, sportowy). Zajęcia odbywają się w grupach.

W celu uzyskania szerszych informacji zapraszamy do rejestracji poradni rehabilitacyjnej „Medicus w Opolu” Sp. z o.o., Opole, Plac Piłsudskiego 5, telefon 77 44 20 720.